Časté dotazy

  • Hoří CarbonX nebo se vznítí jako konkurenční produkty po rozšířené expozici žáru nebo plamenů?

NE. Na základě patentovaných směsí oxidovaných vláken je CarbonX jediná látka schopná odolat přímému plameni pájecí lampy 2000° C bez vznícení, hoření nebo roztavení —dokonce i když je vystavena plamenu až dvacetkrát déle než přední konkurenční produkt. Vlákna CarbonX si rovněž uchovávají trvalost a schopnost ochrany vůči roztavenému kovu a elektrickému oblouku, je to tedy jediná volba pro profesionály pracující ve ztížených bezpečnostních podmínkách.

  • Poskytuje CarbonX skutečně větší ochranu než přední konkurenční produkt?

Ano. Pro získání přibližných hodnot TPP (Thermal Protection Properties – úroveň tepelné ochrany) používají zkušební technici a experti metodu při které se k hodnotě TPP jedné vrstvy látky přidají dva body, čím se získá postačující hodnota TPP. CarbonX předčí tento standard velmi významně. V závislosti na vazbě lze hmotnost vlákna CarbonX zdvojnásobit, ztrojnásobit a v některých případech násobit faktorem pěti, aby se určila jeho hodnota TPP. CarbonX rovněž má nejvyšší hodnotu limitního kyslíkového čísla (LOI) ze všech nehořlavéých vláken na současném trhu a vítězí téměř dvojnásobně nad zbytkem konkurence.

  • Je CarbonX pohodlný?

Ano. Nehořlavé tkaniny CarbonX poskytují uživateli maximální úroveň trvalé ochrany proti požáru, roztavenému kovu a elektrickému oblouku, je také prodyšný. Kromě toho je CarbonX neuvěřitelně měkký na dotyk a lehký, nosí se stejně jako bavlna.

  • Je CarbonX k dostání v jiných barvách než černé?

Pleteniny CarbonX jsou již k dispozici nejenom v černé barvě, ale i šedém melíru, tmavě modré (navy) a zelené (khaki). Tkaniny CarbonX je možné kromě standardní černé vyrobit také v tmavě zelené (olive, khaki) nebo tmavě modré barvě (navy).

  • Jak se pere oděv CarbonX?

Oděvy CarbonX se vyznačují snadnou údržbou. Oděvy CarbonX perte vždy v teplé nebo studené vodě na jemný program s malým množstvím pracího prostředku. Oděvy CarbonX doporučujeme sušit pověšené, ale rovněž je můžete sušit v sušičce na nízkou teplotu.

  • V jakých průmyslových odvětvích/aplikacích se CarbonX používá?

Řada látek CarbonX je k dispozici jako pleteniny, tkaniny a netkané textilie a poskytují maximální ochranu pro téměř každé použití v nejnebezpečnějších prostředích. Na průmyslovém trhu poskytuje CarbonX zvýšenou úroveň bezpečnosti, k dispozici jsou nehořlavá pracovní trička, kombinézy, kalhoty, bundy, kukly, rukavice, rukávy, dlouhé spodní prádlo, ponožky a obuv. Hasiči mají s s kuklami, obličejovými maskami, zátylníky k přilbám a zásahovou výbavou z CarbonX tu nejlepší úroveň ochrany. Jezdci NHRA a NASCAR mají podšívku z CarbonX téměř na každé části jejich výbavy, od závodních oděvů po kryty na řadící páky, přilby a obuv jako ochranu proti následkům intenzivního ohně. Pro policisty a vojáky je k dispozici nespočetně mnoho řešení CarbonX s nepřekonatelnou ochranou jako jsou vnitřní vrstva bot, šátky a tašky s vybavením a mnohé další. V podstatě je možné vyrobit CarbonX v takové podobě, že může být použit na výrobu jakékoliv protipožární ochrany včetně ochrany proti roztavenému kovu a elektrickému oblouku.

  • Kteří jezdci ve světě motoristických sportů nosí/propagují CarbonX?

Dvojnásobný šampión NHRA Top Fuel Champion Larry Dixon, favorit NHRA Del Warsham, a jezdci NASCAR jako je Tony Stewart jsou všichni součástí skupiny CarbonX.